Ponedjeljak, 4 prosinca

Silicon Ranch dovršava instalaciju od 20 MW za Electric Co-Op

Neovisni proizvođač električne energije Silicon Ranch i distribucijska zadruga Sulphur Springs Valley Electric Cooperative (SSVEC) dovršili su 20 MW AC McNeal Solar Farm.

Projekt uključuje baterijski sustav za pohranu energije od 80 MWh, omogućavajući SSVEC-u da zadovolji sve veće zahtjeve za opterećenjem i potrebe za strujom više od 3000 kućanstava diljem jugoistočne Arizone.

"Kao najveća električna zadruga u Arizoni, opskrba naših članova sigurnom, pouzdanom i pristupačnom strujom naš je prioritet broj jedan, a naše novo partnerstvo sa Silicon Ranchom pomaže nam u ispunjavanju ove važne misije za dobrobit naših članova i zajednica kojima služimo," kaže izvršni direktor SSVEC-a Jason Bowling.

Silicon Ranch je razvio i financirao projekt te angažirao više od 140 radnika za izgradnju objekta. Tvrtka će također biti dugoročni vlasnik i operater.

Uz solarni sustav i sustav za pohranu energije, lokacija McNeal također ima novu trafostanicu koja zamjenjuje postojeći objekt koji opslužuje članove SSVEC-a u tom području i uključuje infrastrukturu međusobnog povezivanja za projekt solar-plus-storage.