Srijeda, 6 prosinca

Origis Energy dovršava tri projekta na Floridi

Talquin Electric Cooperative, Seminole Electric Cooperative i Origis Energy dovršili su tri nova solarna postrojenja ukupne snage 7 MW AC: Hinson Solar (4 MW), Gadsden County, Fla.; Hilliardville solar (2 MW). Okrug Wakulla, Fla.; i Bristol Solar (630 kW), Liberty County, Fla.

Sva tri projekta su razvijena, izgrađena iu vlasništvu su Origis Energy. Svaki će isporučivati energiju po konkurentnim cijenama prema ugovorima o kupnji električne energije (PPA) sklopljenima između Seminole Electric Cooperative, Talquinovog veleprodajnog dobavljača električne energije i Origisa.

“Ova tri projekta predstavljaju značajan korak naprijed i uzbuđeni smo što možemo našim članovima osigurati predvidljivu, pristupačnu i čistu električnu energiju,” kaže Tracy Bensley, generalna direktorica Talquin Electric Cooperative. "Ostvarivanjem ovih projekata proizvest će se dovoljno čiste energije da se zamijeni električna energija proizvedena fosilnim gorivima za do 1400 domova u našem području, istovremeno osiguravajući stabilne cijene za naše članove i štiteći ih od fluktuacija tradicionalnih troškova goriva."

Tijekom izgradnje, svaka je tvornica zapošljavala približno 30 radnika s kombiniranom izravnom lokalnom ekonomskom dobiti od procijenjenih 1,6 milijuna USD. Tijekom životnog vijeka postrojenja, ona će generirati dodatnih procijenjenih 2,2 milijuna dolara u izravnim ekonomskim koristima zajedno.

Na svakoj lokaciji kao dio vegetativnog pufera korištene su domaće trave i biljke koje će divljim životinjama dati plodove.